Úvod > Charakteristika tříd > Broučci

Č = činnorodost

C = citlivost

I  = intelekt

„Ruku v ruce hned, prozkoumáme svět“

„Brouček a svět plný barev“

Třídní vzdělávací program nese název „Brouček a svět plný barev'“ a vychází ze školního vzdělávacího programu „Ruku v ruce hned, prozkoumáme svět“.

Třídní vzdělávací plán je přizpůsoben věkovým i individuálním zvláštnostem dětí. Důraz během celého roku bude kladen hlavně na rozvoj sebeobslužných činností, také na upevňování hygienických návyků a dodržování pravidel bezpečnosti.

Budeme děti učit základy slušného stolování, důraz bude také kladen na slušné chování vůči ostatním lidem. Dále budeme usilovat o to, abychom ve třídě vytvořily přátelské prostředí, ve kterém se všichni budeme cítit příjemně, přičemž je důležitou složkou rozvoj komunikačních schopností, zařazení dětí do kolektivu, schopnost řešit konflikty a respektovat prostor a individuální zvláštnosti ostatních.

Osobnost dětí budeme rozvíjet formou různých her, dramatizací, praktických činností a situací. Budeme děti učit zvládat odloučení od rodiny, adaptovat se na nové prostředí a respektovat daná pravidla.

Rozvoj dětí bude také probíhat v oblasti environmentální výchovy, kdy děti budeme učit kladnému vztahu k životnímu prostředí, přírodě a zvířatům kolem nás.

Jedním z hlavních cílů naší třídy také je to, abychom všichni drželi spolu a nikdo se necítil sám.

UNIE.jpg

KALENDÁŘ AKCÍ

"HMATOVÝ CHODNÍČEK"
30.11.2019 "Motýlci - Rozsvícení vánočního stromku