Úvod > Charakteristika tříd > Včelky

L  =   LASKAVOST

K  =   KREATIVNOST

A  =   ASERTIVNOST

„Ruku v ruce hned, prozkoumáme svět“

„Kamarádi z včelího úlu“

TVP třídy Včelky je zaměřen na logopedickou prevenci. Do této třídy jsou zařazovány děti s vadou řeči, děti s vývojovou dysfázií, které mají doporučeno vzdělávání v menším kolektivu dětí.

Dle zvláštní přílohy TVP zařazujeme pravidelné logopedické chvilky. Logopedické chvilky mají za úkol rozvíjet a procvičovat všechny potřebné dovednosti ke správné komunikaci a porozumění tj. rozvoj sluchové i zrakové percepce, nácvik správného dýchání, rozvoj jemné i hrubé motoriky, grafomotoriky, rozvoj rozumových schopností, slovní zásoby, udržení pozornosti a zvládnutí správné výslovnosti. Příloha TVP je rozdělena na měsíční celky, které jsou dále děleny na jednotlivé logopedické chvilky včetně příloh – grafomotorické listy a jiné úkoly. Každá logopedická chvilka obsahuje dechová cvičení, artikulační cvičení, nápodobu zvuků, procvičování jednotlivých hlásek, grafomotorické cvičení a jiná cvičení, tj. hry, písničky, pohádky, další pracovní listy. Logopedické chvilky jsou sestaveny tak, aby se u dětí rozvíjelo co nejvíce dovedností vedoucích ke správné komunikaci a porozumění.

Děti se speciálními vzdělávacími potřebami budou pracovat dle IVP.

Logopedické vyšetření pro naši MŠ zajišťuje SPC Bílina.

Aktuality Čapkova

UNIE.jpg