"Protiepidemická opatření"

Vloženo: 30.8.2021

Vážení rodiče,

chceme Vás informovat o současě platných opatřeních při nástupu dětí do mateřské školy.

Nadále platí ochranné opatření MZd ze dne 9.7.2021 k omezení překročení státní hranice ČR. Na jeho základě platí pro zákonné zástupce dětí povinnost informovat školuo jejich cestách do zahraničí v posledních 14 dnech. Pro tyto děti do 6 let v mateřských školách se uplatňují zvláštní pravidla:

• v případě dětí do 6 let věku v mateřské škole, s výjimkou dětí přeshraničních pracovníků, kteří za účelem výkonu práce  alespoň jednou týdně oprávněně překračují státní hranici s Českou republikou do nebo ze sousedního státu, nesmí mateřská škola  umožnit osobní přítomnost dětí, které se vrátily ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, po dobu 7 dní od vstupu na území České republiky, resp. po dobu 10 dní, jde-li o návrat ze zemí s extrémním rizikem nákazy, čili:

-pokud se děti ve věku do 6 let vrátí ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, resp. s extrémním rizikem nákazy, nejsou povinny prokázat se negativním testem, ale jsou automaticky povinny zůstat v samoizolaci po dobu 7 dnů, resp. 10 dnů, od vstupu do ČR.  I kdyby se podrobily testu a výsledek by byl negativní, není možné takto prolomit povinnost samoizolace.

Co se týká dětí, které dovršily 6 let věku, tak se na ně vztahují pravidla stejná jako pro všechny osoby vracející se ze zahraničí.
2) od 1. 9. 2021 se povinnost testovat děti ve školách na děti, vzdělávající se v mateřských školách, nevztahuje,

3) pro osoby, s výjimkou dětí do 6ti let, vstupující do mateřské školy nadále platí povinnost ochrany dýchacích cest (repirátor, nano rouška), dodržování hygienických pravidel (desinfekce rukou) a z důvodu malých prostor v šatně školy doprovod dětí jen v jedné osobě.

Školy mají povinnost předcházet vzniku a šíření infekčních nemocí, včetně covid-19. Tuto povinnost naplňují podle zákona o ochraně veřejného zdraví, proto není žádoucí přítomnost dítěte, které má příznaky jakékoliv infekční nemoci (jako např. zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolesti svalů a kloubů, ztáta chuti a čichu apod.). Pokud má dítě chronické nebo alergické onemocnění, musí tento fakt prokázat potvrzením od lékaře, respektive musí prokázat, že nejde o infekční oemocnění.

Třetí osoba v MŠ (doprovod dítěte, návštěva atd.) musí mít ochranu dýchacích cest.

Velice Vám děkujeme za dodržovaní těchto bodů!

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.