Kotva
Tisk
Sitemap
Mapa webu

Stravování

Vloženo: 7.7.2020

Součástí mateřské školy je školní jídelna. Při přípravě jídel postupujeme podle vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování a řídíme se platnými výživovými normami a zásadami zdravé výživy.

Jídelna připravuje denně 3 jídla: přesnídávku, oběd a odpolední svačinu. Celodenní pitný režim.

 

Svačiny: se podávají v době od 8:30 - 9:00hod., odpoledne v 14:15-14:30 hod. – kuchařky připraví svačinu a nápoje, po svačince odnesou nádobí.

 

Oběd: se vydává od 11:25 - 12 hodin (postupné vydávání obědů po MŠ), hlavní jídlo na talíře připravuje kuchařka. Polévku děti dostanou na talíř, děti si mají právo říci o množství popř. co na talíř nechtějí.

Podle věkové skupiny děti používají příbory, po obědě si děti odnesou talíř.

 

MŠ neposkytuje stravování pro cizí strávníky. Cizím osobám je vstup do prostor kuchyně zakázán.

Při sestavování jídelníčku se řídíme nutričním doporučením ministerstva zdravotnictví, dodržujeme pestrost nabízených pokrmů a pravidla spotřebního koše, tzn., ve stravě jsou zastoupeny kategorie potravin maso, ryby, mléko a mléčné výrobky, tuky, cukry, zelenina a ovoce, brambory, luštěniny, rostlinné tuky, oleje a vejce. Zařazujeme i produkty zdravé výživy (např. cizrna, kuskus, různé druhy luštěniny, saláty, kaše).

Do jídla děti zásadně nenutíme. Naší snahou je vyvolat v dětech pocit zvědavosti, jídlo alespoň ochutnat, přivonět si nebo si prohlédnout.

 

Snažíme se zlepšit: průběžně sledovat, hodnotit a přijímat opatření k optimálnímu plnění spotřebního koše. Upřednostňovat v jídelníčku sezónní potraviny a z regionálních zdrojů.

 

Pitný režim: děti dodržují po celý den průběžně. Děti mají k dispozici v každé třídě tekutiny v konvici.  Učitelky vedou děti k pití, konvice se průběžně doplňují. Nápoje jsou obměňovány – čaje, voda, ovocné šťávy, minerálky, atd.

 

Ceník stravného v MŠ 

Od 1.9. 2020 změna cen za stravné

  Věk dětí
1 - 3 roky (jesle)
3 – 6 let (MŠ)
7-leté
Přesnídávka 9 Kč 9 Kč
Oběd 20 Kč 21 Kč
Svačina 8 Kč 8 Kč
Celkem 37 Kč 38 Kč